Link in bio kullanıcıların linklerini bio kısmındaki link alanına koyduklarını ifade etmesidir. İngilizce link in bio olarak kullanılan terim Türkçe link bioda olarak kullanılır. İki ifade de aynı anlama gelir. Bu ifadeyi okuduğunuzda ilgili içeriğe göz atmak için hesabın bio link alanını ziyaret etmelisiniz. Ardından burada bulunan linke tıklayarak içeriğe ulaşabilirsiniz. 

Link in bio ne demek sorusuna cevap verdik. Şimdi instagram link bio ne demek, link in bio neden bir ihtiyaç, instagram’a nasıl eklenir ve nasıl etkili bir şekide kullanırız konularına değineceğiz.

Instagram gönderilerinde link paylaşımı yapılamadığı için bu terimi Instagram’da sık sık görürüz. Gönderide link paylaşılamadığı için kullanıcılar paylaşmak istedikleri linki bio alanlarına eklerler. Paylaşımlarında da link in bio  veya link bio’da şeklinde bu durumu duyururlar.

Ürün tanıtımları, güncel haberler ya da bir duyuruyu takipçilerinize bu alandan hızlıca ulaştırabiliyorsunuz. Link in bio yazdığınız gönderilerle tüm yönlendirmeleri bu linke yaparsınız. Takipçileri ve ziyaretçileri yönlendirdiğiniz bu tek linkin sizin tüm ihtiyaçlarınıza karşılık vermesi gerekir.

Instagram Link in bio ne demek
Instagram'a Link in bio Ekleme

Instagram'a Bio Link Ekleme

Instagram’da etkili bir pazarlama veya kurumsal görünüm ihtiyacınız için bio alanına link eklemek isteyebilirsiniz. Instagram’a bio link eklemek için bu basit dört adımı takip edin;

1- Instagram hesabınıza mobil uygulamasından veya tarayıcıdan giriş yapın

2- Instagram hesabınızdaki Profili Düzenle kısmına tıklayın.

3- Açılan sayfada ad, kullanıcı adı, internet sitesi ve biyografi kısımlarını göreceksiniz. 

4- İnternet sitesi, bio alanında paylaşabileceğiniz tek linki yazacağınız yerdir. Bio link bu kısıma eklenir.

Bu alana web site adresinizi, whatsapp linkinizi ekleyebileceğiniz gibi özel tasarım bir biolink sayfasıda ekleyebilirsiniz. Özel biolink sayfası size daha etkili bir kullanım zemini sunacaktır. 

Ek Bilgi;

Ad alanı, profil fotoğrafınızın altında yer alan kısımda görünür. Kullanıcı adı, hesabınızın aramalarda ya da önerilenler arasında gösterilirken adınızın üstünde yer alır. Biyografi, sizin ya da markanızla ilgili kısa bilgilerin yer aldığı bölümdür.

Instagram bio link için etkili çözüm: Biolinktr

Türkçe bio link oluşturmak BioLinkTR ile mümkün! Türkçe arayüz avantajı ve kullanıcı dostu tasarımı ile siz de Instagram bio link oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda bir çok özellik ücretsiz olarak kullanımda!

Biolinktr Logo

Instagram Bio Link Alanını Etkili Bir Şekilde Kullanın

Lin in bio hakkında

Biolink alanınız Instagram için en kritik alanlardan biridir. Bu nedenle bio link tercihinizi özenle yapmalısınız. Instagram link alanına herhangi bir link veya BiolinkTR ile oluşturacağınız biolink sayfasını ekleyebilirsiniz. BiolinkTR ile oluşturacağınız biolink sayfası size Şu avantajları sağlar;

1- İhtiyaç duyduğunuz bütün linkleri ekleyebilirsiniz. Buna web site linkiniz de dahildir.

2- Web siteniz yoksa da bio link sayfanızı internet sitesi gibi kullanabilirsiniz. Bir web sitesinde yer alan neredeyse her şeyi bio link sayfanıza ekleyebilirsiniz.

3- Instagram bio ile Trendyol, N11, GittiGidiyor gibi platformlarda mağazanız bulunuyorsa takipçilerinizi direkt olarak mağazanıza yönlendirebilirsiniz.

4- Ödeme aracı kurumlarını kullanarak paylaşacağınız linkler ile ödeme alabilirsiniz.

5- YouTube, Facebook, Twitter, TikTok, Messenger, Telegram, LinkedIn, Spotify, Pinterest, Snapchat, Twitch, Discord ve çok daha fazla sosyal medya hesabınızından istediklerinizi kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

6- Telefon, e-posta ya da WhatsApp butonları ile isterseniz kullanıcıların size daha hızlı ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

7- Reklam çalışmalarının performansını ölçmek için UTM parametleri ekleyebilirsiniz.

8- Vcard, tab, mailchimp, özel feedler, Apple müzik gibi daha onlarca özelliği dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Başarılı bir biolink sayfasının yanısıra üzerinde çalışılmış bir Instagram bio alanı etkinizi arttıracaktır. 

Bio link ile Link in bio oluşturun
Bütün Bağlantılarınız Tek Bir Biolink Sayfasında Toplayın

Profesyonel ve Yaratıcı Bio Önemli!

Profesyonel bir Instagram hesabı sahibi olmak istiyorsanız öncelik vermeniz gereken bir alan varsa, o da: Instagram bio alanıdır. Bioda bulunan yazılı ve görsel içerik takipçilerinizin, sizinle, markanızla ilk kez karşılaşacaklar için ilk baktıkları yerdir. Amacınızın ve yeteneklerinizin en anlaşılır biçimde bionuzda yer alması kullanıcıların sizinle etkileşime girmesi açısından kritiktir. Bionuzda verdiğiniz bilgiler, hesabınızın takipçi kazanmasını ya da gönderilerinizin etkileşim almasını olanak tanır. Bu nedenle ziyaretçilerinize sağladığınız faydaları kısa ve etkili bir şekilde ifade etmelisiniz.

Bionuzda yazdığınız bilgilerin hemen sonrasında tek bir link paylaşma imkanınız vardır. Aynı şekilde bu link alanını da etkili bir şekilde kullanarak hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Instagram da başarılı bio oluşturmak için ipuçları
Bio Sayfası Örneği

Bu yazımızda link in bio ne demek sorusundan ve etkili bir instagram bio linkinin size neler kazandıracağından bahsettik.  Son olarak belirtmek isteriz ki; BioLinkTR ile oluştuduğunuz sayfanızı Tiktok, Linkedin, Tinder gibi onlarca farklı platformda kullanabilirsiniz. Profesyonel bir bio link sayfası için Biolink Pro Planlar sayfamıza ziyaret edebilir veya bugün hemen bir ücretsiz hesap ile sayfanızı tasarlamaya başlayabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir